- Företag till salu
- Mat & dryck
- 50115 -Kiosk/grill/gatukök/trevligt område i Södertälje
50115 -Kiosk/grill/gatukök/trevligt område i Södertälje
Din intresseanmälan har skickats
Södertälje - Stockholm
Prisidé
0-2 Mkr
Resultat
Förlust
Area
45 m2
Hyra
2300 kr/mån
Beskrivning av 50115 -Kiosk/grill/gatukök/trevligt område i Södertälje
Nuvarande ägare har skapat en väldigt fin Sushi & Pokebar i en kioskbyggnad, som funnits på denna plats i över tjugo år. Verksamheten ligger i ett mycket trevligt och köpstarkt område och passar bra till Kiosk/Gatukök/Grill.
_____________________________
Objektsnummer: 50115
_____________________________
Pris: 275 000 kr / BUD!
Omsättning: för tillfället stängt-se text om tidigare omsättning
Hyra: ca 2 300 kr / månad + moms
Yta: ca 45 kvm + uteservering
_______________________________
Sushibaren är för tillfället stängt på grund av personalbrist. Under de månaderna verksamheten var öppen, så såg man direkt bra dagskassor och att gästerna uppskattade sushin mycket! Under de första veckorna hade man dagskassor på ca 4 000 kronor vissa dagar, helt utan reklam och dessutom helt nyöppnat.
Observera den otroligt låga hyran, ca 2 300 kronor per månad!
Denna verksamhet är perfekt för en familj eller två kompanjoner. Kan även fungera som grillkiosk, med godis och glass eller liknande.
___________________________
Inventarielista upprättas av säljare och köpare vid köp/överlåtelse
_____________________________
Känner du igen verksamheten, vänligen respektera att inte störa ägare eller personal med dina frågor.
All information och visning sker Fastighetsmäklare /Företagsmäklare på NMK Företagsmäklare. För ytterligare information vänligen fyll i kontakt formuläret nedan.
____________________________________
Ovanstående uppgifter har erhållits utav säljaren